Szkolenie Strażaków Ratowników

Od 16 września do 8 października w Państwowej Straży pożarnej w Pszczynie trwało szkolenie podstawowe, po którym osoby uczestniczące po zdaniu egzaminu zostały strażakami – ratownikami OSP. Szkolenie obejmowało 126 godzin lekcyjnych oraz 8 godzin egzaminu, który dzielił się na dwa etapy: część teoretyczną oraz część praktyczną. W kursie uczestniczyło 40 osób z naszego Powiatu. Z naszej jednostki – jedna osoba, która zasiliła nasze szeregi. Serdecznie dziękujemy wykładowcom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do wyszkolenia młodych strażaków. Nie było łatwo, ale dzięki zgranej ekipie możemy wszyscy pochwalić się zaświadczeniem o ukończeniu kursu.

2 myśli w temacie “Szkolenie Strażaków Ratowników”

  1. Piękny czas dla nas, uśmiechy na twarzach mówią wiele o tym,jakim świetnym przeżyciem były kursy;) Przed nami droga pełna nowych doświadczeń które możemy zdobywać z każdym wyjazdem i następnymi szkoleniami;)

  2. Dlatego zachęcamy kolejne osoby, dla których pasją jest Straż Pożarna, aby zapisywali się do najbliższych OSP i również odbywali tego rodzaju kursy, nieśli bezinteresowną pomoc.
    „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *