Spotkanie MDP

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Rudołtowic. Spotkanie miało charakter ćwiczeń. Starsza grupa pod czujnym okiem Mirka i Grzegorza odbyła szkolenie z wyposażenia jakie znajduje się na naszym samochodzie gaśniczym GCBA Renault Kerax. Dzięki sprzyjającej pogodzie mieliśmy możliwość przeprowadzenia ćwiczeń z rozwijania linii gaśniczych, przy różnych założeniach pożaru (wewnętrzne oraz zewnętrzne). Młodsza grupa pod okiem Naczelnika została przeszkolona z wyposażenia samochodu ratownictwa technicznego SLRt Ford .W międzyczasie pod okiem Agnieszki wszyscy napisali wewnętrzny test wiedzy pożarniczej dzięki któremu wyłoniliśmy dwie osoby ze szkoły średniej i dwie osoby z grupy podstawowej do reprezentowania naszej jednostki na Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Dużo pracy przed nami , ale mamy nadzieję że nasi wybrańcy będą godnie reprezentować naszą jednostkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *