„Korytarz życia”

Jak często spotykamy się na drogach z sytuacją, kiedy nadjeżdża uprzywilejowany pojazd, a kierowcy są zdezorientowani? Właśnie ta chwila – może doprowadzić do tragedii.  Głośna muzyka w samochodzie, rozmowy przez telefon komórkowy, zatrzymywanie się „na zderzaku”, to nieliczne sytuacje, które uniemożliwiają stworzenie czegoś co może uratować życie człowieka, a także nasze. Czegoś co nazywa się KORYTARZ ŻYCIA. Wiem, że niektórzy słyszą tą nazwę pierwszy raz dlatego wyjaśnię wpierw czym jest Korytarz życia:

Korytarz życia nazywany też ratunkowym, to pas ruchu dla karetek pogotowia, straży pożarnej oraz innych pojazdów uprzywilejowanych poruszających się w korku, pomiędzy stojącymi pojazdami. Korytarz życia pozwala na skrócenie czasu przejazdu samochodów ratunkowych a co najważniejsze zwiększa szanse na uratowanie życia poszkodowanym.

Robimy KORYTARZ ŻYCIA: Stoisz w korku i słyszysz sygnały pojazdu uprzywilejowanego, zjedź proszę do swojej krawędzi jezdni. W przypadku, gdy są dwa pasy drogi, kierowca na lewym zawsze zjeżdża na lewo, kierowcy na pozostałych pasach na prawo. W ten sposób tworzy się szeroki pas, którym służby ratunkowe są w stanie szybko dojechać do poszkodowanych w wypadku.

Skoro już wiemy czym jest (dla niektórych słyszana pierwszy raz nazwa) KORYTARZ ŻYCIA  powiem więcej; możemy dzięki temu przyspieszyć przejazd służb ratunkowych nawet o 6 minut !!! Można by tu z czystym sumienie powiedzieć że niemal 100% osób, którym nie udzielimy pomocy w  jak najkrótszym czasie jest martwych. Zobrazujmy to sobie w naszych głowach; Służby ratunkowe dostają powiadomienie, natychmiastowy wyjazd, korek   ( wiemy ile czasu trwa przejazd przez miasto w korku), brak KORYTARZA RATUNKOWEGO – śmierć poszkodowanych osób.

Pamiętajmy o najważniejszym : Poszkodowanym możesz być Ty, Twoja najbliższa rodzina. Dlatego Prosimy WŁĄCZ MYŚLENIE!!! a tymczasem zobacz film.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"